0
Váš košík je prázdny :(

Rutina pre mastný typ pleti

Máte veľmi mastnú pleť a počas dňa si ju musíte viackrát prepudrovať alebo použiť obrúsky, ktoré absorbujú prebytočný kožný maz?

Teraz vám ukážeme ako sa správne starať o tento typ pleti a ktoré produkty je vhodné používať.

V prvom rade je veľmi dôležité kvalitné a pravidelné čistenie pleti a pórov, pretože ak sa kožný maz poriadne neodstráni, vytráva sa na pleti mastný film, ktorý upcháva póry a tým začnú vznikať nepríjemné vyrážky. 

Každý večer by ste si mali vyčistiť pleť dvojfázovým šetrným čistením. V prvej fáze je to balm, micelárna voda alebo hydrofilný olej,. Ako správne používať odličovací olej sme zhrnuli vo videu nižšie. V druhej fáze použijeme jemnú čistiacu penu, gél alebo mliečko, ktoré zbytočne nevysušuje pokožku. 

Následne je rutinu vhodné doplniť buď nejakým exfoliantom, enzymatickým púdrom alebo čistiacou hlinenou maskou. Tieto produkty nepoužívajte častejšie ako 1 až 2x do týždňa a nezabúdajte pleť dostatočne hydratovať.

Pretože ak je pokožka nedostatočné hydratovaná, začína chrániť samu seba a vytvárať ešte viac kožného mazu, ktorý ju má hydratovať a chrániť. Aby ste tomuto problému predišli nie je vhodné používať príliš agresívne čistiace peny a nemali by ste pleť ani často exfoliovať.

Vyberajte si  produkty s ľahkou textúrou a konzistenciou. Tu je pár príkladov ľahkých tonerov, ktoré sú vhodné aj pre mastné typy pleti.

Taktiež vám ukážeme aj pár krémov, ktoré majú ľahkú textúru ale pritom neupchávajú póry. čítať viac
20 položiek
Na základe vášho správania na našej stranke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača.
rozumiem viac info o cookies